ציוד למעבדות

כל מי שעובד בסביבת מעבדה מכיר היטב את כל החוקים, הנהלים והציוד הנדרש במקום עבודה כזה. אם יש משהו שחשוב להקפיד עליו בסביבת עבודה מהסוג הזה, זו רמת הניקיון הגבוהה. בנוסף, רמת הדיוק חייבת גם היא להיות מושלמת, שכן אחרת כל העבודה שתתבצע במעבדה לא תהיה מספיק טובה. זו בדיוק הסיבה שבגללה קיים היום ציוד מיוחד למעבדות. זה נכון בין אם מדובר על שולחנות עבודה, על שולחנות שקילה או כל מגוון רחב של רהיטים אחרים, כמו לדוגמא: ארונות לכימיקלים, כיור שטיפה ועוד. מעבדה שבה הציוד לא יהיה איכותי ומתקדם זו מעבדה שבסופו של דבר, עלול מאוד להיות, שהניסוייים בה לא יהיו מדויקים. בצורה כזאת כל העבודה תרד לטמיון ולכן יש לציוד שקונים למעבדה משמעות רבה.

איך בוחרים ציוד למעבדות?

כאמור, כשמדברים על ציוד למעבדות מדברים על עולם ומלואו. לכן נשאלת השאלה: איך נבחר את הציוד הנכון והמתאים ביותר? הדבר החשוב הוא קודם כל להבין מהן הדרישות של המעבדה. איזה סוג של עבודות עושים בה, שכן בהתאם לכך נדע לאיזה סוג של ציוד המעבדה זקוקה. בנוסף, אם רוצים להזמין, למשל, ציוד מנירוסטה למעבדה, חשוב מאוד שהוא יתאים בכל הפרמטרים לעבודה שתתבצע. האם שולחנות העבודה יתאימו לסוג העבודה שתתבצע במעבדה? ומאיזה סוג של נירוסטה הם יהיו עשויים? האם כיור השטיפה יהיה עשוי מנירוסטה שנכונה לאותה מעבדה שבה הוא יותקן? כל הפרטים האלה חשובים, כי במעבדה לכל פרט קטן יש חשיבות רבה.

איכות הציוד

עוד נתון שכדאי לקחת בחשבון כאשר קונים ציוד למעבדות, זו השאלה עד כמה הציוד איכותי. כמה זמן הוא באמת יוכל להחזיק מעמד? והאם הציוד באמת יעזור לנו לבצע עבודה טובה? אם ניקח את הדוגמא של שולחנות שקילה, אנחנו נראה שהאיכות והיציבות של שולחן השקילה אלה הם שני נתונים מהותיים. במידה ושולחן השקילה לא יהיה יציב, מדויק ואיכותי, התוצאה לא תהיה אמינה. לכן, כשרוצים לקנות ציוד למעבדות, חשוב מאוד להקפיד על איכות חסרת פשרות. מהעבודה עם הציוד הזה נגזרת תוצאת הניסוי ולכן זה עניין מהותי שאי אפשר להתפשר לגביו.