בדיקת חדרים נקיים

המטרה של החדרים הנקיים במפעל, במעבדה או בכל מקום אחר, היא לשמור על רמת חלקיקים ותנאים סביבתיים שונים מבוקרים. מכאן עולה שהמטרה של בדיקות חדרים נקיים היא לוודא שאכן ביצועי החדר מתאימים לדרישות וגם עומדים בכל התקנים הבינלאומיים המוכרים. יש הנחיות מאוד ברורות לגבי ביצוע בדיקות חדרים נקיים, ובנוסף, יש גם הוראות ברורות לגבי התדירות שבה יש לבצע את הבדיקות. לכן חשוב להבין: זה לא עניין של בחירה או של החלטת הלקוח. חשוב לבצע בדיקות בתדירות קבועה לכל סוג של חדר נקי. רק אם נבצע בדיקות כאלה על בסיס קבוע, ובהתאם לתקנים, נוכל להיות בטוחים שהחדר הנקי אכן מתאים לייעוד שלו.

איזה סוגים של בדיקות מתבצעות בחדרים נקיים?

כשמדברים על בדיקות חדרים נקיים חשוב להבין שיש סוגים שונים ומגוונים ביותר של בדיקות. כל בדיקה כוללת הפקה של דו"ח מאוד מפורט ומסודר אשר כולל סעיפים ופרטים רבים. בדו"ח הזה אנחנו נראה פרטים כמו: תיאור מלא של הבדיקה שבוצעה, כולל כל התוצאות שנמדדו בשטח. יהיו בדו"ח גם מסקנות ופירוט של כל הפרטים החשובים. בין יתר הבדיקות שמבצעים בחדרים נקיים ניתן לראות בדיקות כמו: טמפרטורה, לחות, תאורה ורעש. בנוסף, לרוב מבצעות בחדרים נקיים גם בדיקות כמו כיווני זרימה, בדיקת לחצים, וגם, כמובן, בדיקת רמת ניקיון. בהתאם לסוג ולייעוד של החדר יוחלט על כל המדדים שצריך לבדוק ועל התדירות שבה יש לבצע את הבדיקות.

החשיבות של בדיקה אמינה

יש חשיבות אדירה לרמת הניקיון בחדרים נקיים. חשוב להבין ולהכיר את כל המדדים שאנחנו בודקים, ולכן חשוב גם שהבדיקה תתבצע בצורה מקצועית. אין כאן מקום לטעויות, ולכן חשוב מאוד לבדוק מי יבצע עבורכם את הבדיקה. יש צורך בשילוב שבין ציוד מקצועי ומתקדם ביותר ובין אנשי מקצוע שמכירים את התחום לעומק. לכן, אם גם אתם צריכים להזמין שירותי בדיקות חדרים נקיים, פנו אל חברת אדיר טכנולוגיות בע"מ, ויפה שעה אחת קודם. זה לא משנה איזה סוג של בדיקה תצטרכו להזמין היום לחדר הנקי שלכם, שכן עם אנשי מקצוע כאלה אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.